Covid (hyper)production of Cirkulacija 2
Published on December 12th, 2020Proizvodni procesi zaradi virusa covid-19 tudi na področju kulturnih industrij ne morejo obstati! Tekoči trak Cirkulacije 2 in povezanih iniciativ tako deluje naprej! Podzemne procese lahko varno opazujete iz domačih naslonjačev…
Napovedi bližnjih produkcij:
Že v soboto, 12. decembra 2020 ob 19.00 lahko prisostvujete dogodku, ki ga pripravljajo abecedarji sodelujoči pri seriji razširjeno-glasbeno-raziskovalnih dogodkov Studio_8.1.
Gledalnica in poslušalnica:
https://abeceda.io/Studio-8-1-_-Kako-%C5%BEivijo-ljudje/
Sodelujoči:
Brina Kren – kuratorica
Urban Megušar – violončelo
Oskar Longyka – violina
Mirjam Šolar – violina
Gašper Livk – kontrabas
Liza Šimenc – gib
Domen Kužnar – na daljavo
Nina Pernat – kamera
Koncertni cikel [Studio 8.1] je ustvarjalni teritorij, fizični in mentalni prostor za glasbenike zelo mlade generacije, ki ga vodijo in oblikujejo sami. Platforma vzpostavlja kontinuirano prakso inovativnih zvočnih kodov ter snovanje novih ustvarjalnih celic. Deluje kot generacijski most in zbirno mesto skupnosti. Ekipa Mladih raziskovalcev v produkciji Zavoda .abeceda [Ape.Parlour] -> Inštituta za raziskave umetnosti, kritične misli in filozofije <- je v l. 2020 v Cirkulaciji 2 dobila možnost samostojnega celoletnega razvijanja dogodkov Studio 8.x, ki so ga pred letom in pol začeli v Hostelu Soteska.
https://www.abeceda.io/Studio-8-1/
https://www.abeceda.io/Mladi-Raziskovalci/
Že v ponedeljek, 14. decembra 2020 ob 19.00 vabimo k premiernem ogledu predstave “GASI STRASTI PLAMEN – Mojca, Vesna in Katja pojejo slovenske cerkvene (in eno ljudsko nabožno)”.
Gledalnica in poslušalnica:
http://www.3via.org/trivia/?p=2572
Sodelujejo: Marija Mojca Pungerčar, Borut Savski, Vesna Godler, Katja Grabnar
Projekt GASI STRASTI PLAMEN – Mojca, Vesna in Katja pojejo slovenske cerkvene (in eno ljudsko nabožno), tematizira izginjanje cerkvenega glasbenega izročila iz cerkva in iz spomina. V kombinaciji cerkvenega ljudskega izročila in sodobne intermedijske umetnosti bo mogoče slišati šest cerkvenih pesmi, za dodatek pa še eno slovensko ljudsko z nabožno vsebino. Projekt preči naslednje medije: glasba, beseda, zvočna umetnost, improvizacija, konkretni zvoki, računalniška glasba, odprti kitarski akordi, pesmi, koncert, gledališče, prostorska instalacija, interaktivne algoritmične naprave, posneti zvoki, radijski pristopi, gib, scenografija in koreografija – in v kovidskih časih seveda tudi: video performens.
http://www.3via.org/trivia/
In že v sredo, 16. decembra 2020 ob 20.00 v okviru festivala Kiblix dolgometražna predstava Razširjena Cirkulacija 2: Stroj za izboljšanje sveta (2. del nadaljevanke s podnaslovom: 7 krat 7 = 49)…
Gledalnica in poslušalnica:
https://2020.kiblix.org/streaming/
V kovidskem času je predvideno živo večdnevno gostovanje Stroja za izboljšanje sveta nadomestila večdnevna snemalna seansa v matičnih prostorih Cirkulacije 2 pri kateri so sodelovali: Ryuzo Fukuhara, Borut Savski, Stefan Doepner, Freya Edmondes, Boštjan Leskovšek in Iva Tratnik. V navzkrižnih sodelovanjih so pripravili sedem pogledov na stanje Stroja moderne države (kar je pomen naslova). Kovidske situacije v času zasnove projekta pred letom dni še ni bilo, svet pa je že začel pokati po šivih.
Ideja moderne države se je začela pred nekako 300 leti v glavah tedanjih evropskih monarhov, ki se jim je zato reklo “razsvetljeni”. Razsvetljenstvo je prišlo precej kasneje – in humanizem je prav posledica takšnega modela (ustroja) države. Predvideva se, da se moderni državni stroj sam uravnava glede na potrebe in popravlja svoje napake. Zgodovina vendarle ni linearna – v neposredni preteklosti je bilo kar nekaj stranpoti v manj humane poskuse. Tudi ta trenutek se zdi, da lahko situacija kompleksni mehanizem samouravnavajočega stroja prekucne v neko drugo stabilnost.
V modularno sestavljenih prispevkih šesterice avtorjev / avtoric se vsebinsko pojavljajo omenjene sistemske digresije, podobe industrije, množic, obrazov, kreacije in samokreacije individuuma, metafore velikega vodje / odrešenika – na način mozaika, ki je razpršen in neurejen, če ni prisotnega aktivnega angažmaja. Estetsko se zdi, da silom razmer raziskujemo simbolno narativno polje videa – z izhodiščem v plesnem videu – v živo izvedenih performativnih točkah, ki pa so razumljene široko in tako protagonist ni le človek (plesalec) – ampak je to vse kar se znajde pred očesom kamere.
V modulih nastopajo: Orgle za optimizacijo sveta Stefana Doepnerja (koprodukcija Kud Obrat in Cirkulacija 2; 2020) – in še kopica njegovih gibljivih strojev. Butoh plesalec Ryuzo Fukuhara je mojster prilagoditve trenutku/ situaciji/ zvoku/ sliki. Borut Savski je dežurni instrumentalist na samoproducirani kitari in programer mozaičnega video-stroja za interaktivno uravnavanje kaosa (“treba je migati!”). Boštjan Leskovšek je ljubitelj narave in malih naprav za proizvodnjo zvokov – z zvoki je obiskal oddaljeni indonezijski otok. Freya Edmondes je gostja iz Anglije, ki je svoj del poimenovala “world wide ward” – svet kot kaznilnica. Zna eksplodirati. Iva Tratnik je prispevala izolirano posameznikovo situacijo tega trenutka.
https://2020.kiblix.org/en/home-2/
Ter že v četrtek 17. decembra 2020 ob 22.30: Radio Študent Radart #11: RADADAR– vsakoletni intermedijski dogodek RADART se v enajsti ediciji predstavlja kot ℝℝ: !Avdio-vizualni prenos živega procesiranja zvoka in podobe prek vezja senzoričnih točk -> Radadar se bo z absolutnim upoštevanjem socialne distance odvijal v Cirkulaciji 2.
Gledalnica in poslušalnica:
https://radiostudent.si/kultura/r-a-d-a-r/radart-11-radarar-suprematizem-finalizem
Gre za sodobni poklon eni izmed stoletnic dadaizma – otvoritvi prve dadaistične razstave, Dada sejma (Berlin, 1920). Intermedijsko digestivno vezje se hrani s spomini in jih rekonstruira z vednostjo, da nikoli ne bodo v celoti razumljeni. Dislocirani obiskovalci se znajdete sredi množice mašin in ljudi, podob, zvoka ter (z)godb, intuitivno stkanih v vezje, ki presnavlja tuje spomine. Ti emergirajo iz pozabe in začrtajo spekulativne pokrajine časa. Upravljalci vezja se z njim zlijejo, z njim komunicirajo na specifične subjektivne načine, prilaščajo si spomine in so katalizator njihove transformacije, dinamično jih umeščajo v tehnorizomatsko mrežo pomnjenja – so v procesu, ki je čezoseben. Senzorične točke so vozlišča v tej mreži in skupaj s spomini tvorijo kakofonijo impulzov. Takšni so spomini, to je njihova resničnost.
Upravljalke in upravljalci vezja: Mojca Zupančič, Tisa Neža Herlec, Sašo Puckovski, Luka Seliškar, Anja Hrovatič, ekipa Cirkulacije 2
Teorada: Saša Hajzler, Kristina Pranjić, Ana Lorger
Radadirka: Urška Savič
Avantdada: Bojan Anđelković
Dizajn: Jure Anžiček
Zgodbe: mamica Anica, očka Uroš
https://radiostudent.si/radar
https://www.facebook.com/events/2705266986392180