Terraformer predstavlja: Ž, Neo Cymex in Kikiriki
Published on October 11th, 2019V četrtek 17. oktobra 2019 se bo v prostorih Cirkulacije 2 od 21h dalje predstavila razmeroma nova velenjska založba Terraformer Research Facilities z večerom zvočnih skulptur trojice zvočnih umetnikov:
Kikiriki -> Surfanje z radijskimi sprejemniki
Ž -> Paperwork = papirnati hrup
Neo Cymex -> Analogna sintetizacija dopusta
Povezava do fb dogodka: https://www.facebook.com/events/2482102155354032/
Terraformer Research Facilities je velenjska mikro-založba
http://www.facebook.com/events/2482102155354032/
Založbo je ustanovil Dejan Požegar, ki tako ali drugače sooblikuje domačo glasbeno pokrajino že od konca osemdesetih dalje. Ideja o založbi se je porodila iz potrebe po izdaji lastnih eksperimentalnih zvočnih skulptur, ki jih ustvarja pod imenom Neo-Cymex. Že kmalu po prvi izdaji je Dejan nadgradil poslanstvo svoje založbe, katere ime Terraformer Research Fascilities je navdihnilo Dejanovo navdušenje nad znanstveno fantastiko. V duhu založb devetdesetih se je odločil izdajati lokalne, slovenske in tudi tuje oblikovalce zvočnih skulptur z vsaj dvema izdajama na leto. Vsako izdajo na bandcamp strani založbe bo pospremil tudi omejena fizična izdaja v obliki omejene serije nosilcev zvoka.
Dosedanje izdaje založbe:
Neo-Cymex – Into the hypernova December, 2018
Kikiriki / Neo-Cymex – split tape September, 2019
Ž – Paperwork, Oktober, 2019
FB: https://www.facebook.com/soundcollages/
O nastopajočih:
Kikiriki
Nina Farič ali Kikiriki je že dvajset let dejavna v raznih glasbenih kolektivih. Najprej kot vokalistka, kasneje kot inštrumentalistka in od leta 2009 kot solo izvajalka. Osredotoča se na eksperimentiranje z v živo sproduciranim zvokom iz predvsem analognih sintetizatorjev
in D.I.Y. vezij. Do zdaj je izdala 10 izdaj in splitov. Večina posnetkov je posnetih v živo, v studiu ali na koncertu. Zraven eksperimentalnega zvočenja se ukvarja tudi z didžejanjem v kolektivu Dubomb pod imenom Madamdub.
Nina bo surfala med številnimi radijskimi sprejemniki, ki bodo skupaj poustvarili FM zvočno kuliso.
Povezave:
BC: https://kikiriki.bandcamp.com/
FB: https://www.facebook.com/KikirikiOneWomanNoise/
Neo-Cymex
Za umetniškim imenom Neo-Cymex stoji Dejan Požegar. Glasbeni umetnik, ki smo ga do zdaj lahko spoznali preko kopice bandov (IN4S, Wasserdicht, Wreck, Nakajima), v katerih je ustvarjal in še ustvarja od konca osemdesetih. S projektom Neo-Cymex vstopa v svet dronovskih zvočnih skulptur. Skulpture ustvarja z masovnimi reverbi, manipuliranimi terenskimi posnetki in občasnim dodajanjem računalniških bobnov. Vse skupaj temelji na improvizaciji in sprotnem snemanju nastajajočega materiala. Z nastajajočim zvokom tako vstopa v svet znanstvene fantastike, ki ga prepleta z močnimi sporočili s katerimi podaja svojo kritiko današnjega časa in družbe v duhu hardcore glasbe iz katere izhaja.
Dejan bo improviziral ustvarjal dopustniške zvočne skulpture. Analogne sintetizatorje zvoka bo kombiniral s terenskimi posnetki iz svojih dopustov.
Povezave:
BC: https://neo-cymex.bandcamp.com/
SC: https://soundcloud.com/user-337666550/tracks
YT: https://www.youtube.com/watch?v=GjcO__p82DQ
Ž
Ž je Žiga Jenko. Poznamo ga kot vokalista in inštrumentalista različnih zasedb (Rhythm Thieves, Crazed Farmers, oOo), v zadnjem času pa predvsem kot raziskovalca zvočnega obrobja vokalne improvizacije in hrupnih zvočnih pokrajin. Tokrat se nam bo predstavil s projektom Paperwork. Obetamo si lahko koncert papirnatega hrupa, ki ga Žiga ustvarja z doma narejenim inštrumentom. Gre za inštrument iz kartona in piezo mikrofonov, katerih zvok je manipuliran s pomočjo kitarskih efektov in razporejen s pomočjo mešalne mize, preko katere v zvok umeša tudi signale iz ritem mašin.
Koncert bo izvajal kvadrofonično, z dvema mešalkama, ki bosta vezani na ločene zvočnike razporejene okoli občinstva.
Povezave:
BC: https://noiz.bandcamp.com/
FB: https://www.facebook.com/impronoiz/
YT: https://www.youtube.com/user/lofik7