C2 na festivalu Umetnosti in robotike v Trstu | C2 at the Festival of Arte e Robotica in Trieste
Published on November 17th, 201817. do 28. november 2018 / otvoritev v soboto 17. novembra ob 18.00, člani Cirkulacije 2 gostujemo na festivalu Umetnosti in robotike (Festival of Art and Robotics) v starem pristanišču v Trstu (Centrale Hydro – Dinamica of the Old port of Trieste).
Maria Campitelli in Grupposettantotto nekaj zadnjih let v Trstu pripravljajo razstave sodobnejših oblik umetnosti – predvsem bio-tehnološke. V preteklih letih je na teh predstavitvah sodelovala tudi Cirkulacija 2 in njeni posamezniki.
https://www.facebook.com/festivalartandrobotics/
Stefan Doepner – swarmOfSpeakers 0.1
Sistem šestih premičnih zvočniških glav – in ena premična mikrofonska glava, ki v akustični povratni zanki ustvarjajo nepredvidljivo zvočno dinamiko/ kompozicijo, ki neponovljivo vztraja v neskončnost.
Sistem lahko gledamo tudi kot jato, roj – skupino posameznih organizmov, ki pa kot celovit organizem deluje le v skupini (“čebela”).
Doepnerja zanima, kaj je pri umetnih napravah nezavedno. Ali to sploh obstaja, če ni prej zavesti? Seveda gre pri tem za metafore umetnega življenja, umetne inteligence – in predvsem: avtonomije umetnega (naprave).
Dominik Mahnič – wu-wei
Video-router (premična video kamera) se pomika po objektu interesa in na video projekciji/ zaslonu proizvaja raznolike estetske poglede/ detajle. Pogled/ podoba se nikoli ne ponovi.
Mahnič je akademski slikar z velikim interesom za sodobne tehnologije. Napravam pristopa na slikarsko diskurzivni način in tako tvori paradoksalni most med starim in novim: Naprava je naprava, smisel naprave je napraviti. Kdaj ima napravljeno smisel? Ali je bil smisel napravljenega prisoten že predhodno, ali pa se vpostavi posledično – po napravljenem?
Borut Savski – TwinSpeaks, verzija 0.2.
Najpomembnejši razmislek za projekt Twin Speaks so možnosti, ki jih nudi povezava dveh identičnih objektov, ki imata možnost izražanja na način gibanja/ pogleda in zvoka/ govora.
Twin Speaks je rezultat več smeri razvoja, ki jih je umetnik zasledoval v zadnjem desetletju in pol. Prvi je razvoj interaktivno-generativne strukture, ki nagovarja metafore identitet in vlog v procesu komunikacije. Ta sega v leto 2004 s projektom Orakelj, ki se je ponovno pojavil v letu 2010 v obliki interaktivne instalacije Orakelj II (“Avtoportret”), nato avtonomna (generativna in interaktivna) zvočna instalacija iz leta 2015, ki se je imenovala Wardenclyffe Tower.
in to še ni vse… (!!!)
V nedelja, 18. novembra 2018 ob 14.00 na gradu Kromberk v okviru festivala PixxelPoint Nova Gorica: Delavnica “Bodi Jimi tudi ti!”
Delavnica izdelave enostavnih enostrunskih električnih kitar, ki jo vodita Stefan Doepner in Borut Savski. Brez starostnih omejitev – za 15 udeležencev.
Od polena do instrumenta. Logika Ostržka – ko poleno oživi. Jimi je seveda Jimi Hendrix – legendarni kitarski heroj. V času digitalnega je to torej medijska arheologija.